Σάββατο 2 Φεβρουαρίου 2013

ΚΟΡΩΠΙ ΔΙΚΕΑΣ 25-29

Την εντός έδρας ήττα γνώρισε η  ομάδα μας  από την ομάδα του ΔΙΚΕΑ με 25-29.Η ομάδα μας έχοντας και πάλι  απουσίες Αναγνώστου ΓΧ , Τσιλιάκο κατάφερε ένα ημίχρονο να βρίσκετε μέσα στο παιχνίδι , όμως μέχρι εκεί , διότι στην συνεχεία ορισμένα λάθη σε καίρια σημεία του δευτέρου ημιχρόνου έδωσαν μια διαφορά τεσσάρων γκολ στους αντίπαλους οπού και δίκαια κέρδισαν το παιχνίδι.
            Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ 4-4 στο 10’ και 8-8 στο 20’ στην συνέχεια η ομάδα μας κατάφερε να προηγηθεί  με δυο γκολ  10-8 στο 17’ όμως εκεί κάποιες λάθος αποφάσεις των διαιτητών έφεραν το παιχνίδι στο τελικό 12-12 στο 30’.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έχασε την αυτοσυγκέντρωσή της και ουσιαστικά το παιχνίδι. Η ομάδα του ΔΙΚΕΑ  με ένα επιμέρους 3-6  μπόρεσε και ξέφυγε στο σκορ με 15-18 στο 40’ και διατήρησε την διάφορα μέχρι και το τέλος του παιχνιδιού παίρνοντας την νίκη με τελικό σκορ 25-29.

ΓΣΚΟΡΩΠΙΟΥ-ΔΙΚΕΑΣ 25-29
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ :4-4,8-8,12-12,15-18,19-25,25-29