Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2013

ΚΑΜΑΤΕΡΟ -ΓΣΚΟΡΩΠΙ 29-28

Την ήττα γνώρισε η  ομάδα μας σήμερα από την ομάδα του Καματερού με 29-28.Η ομάδα μας παρά τις απουσίες των Ν. Δημόπουλου, Πέρρου, Κώνστα, έχασε μέσα στο παιχνίδι και τους Τσιλιάκο (τράβηγμα στους κοιλιακούς )και τον Δήμο Δημόπουλο (μετά από άσχημη πτώση) και παρά την ήττα εκανε μια καλή εμφάνιση.
 Το παιχνίδι ξεκίνησε με της δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ 5-5 στο 10’ και 11-12 στο 20’ στην συνέχεια έγιναν κάποια αβίαστα λάθη από την ομάδα μας και το ημίχρονο έκλεισε με 17-14 υπέρ του Καματερού.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έχασε τους Τσιλιάκο και Δ. Δημόπουλο αλλά μπόρεσε με καλή άμυνα και σωστές επιθέσεις να μπει στο παιχνίδι μειώνοντας σταδιακά σε 21-19 στο 40’ και ισοφαρίζοντας σε 23-23 στο 50’.Το παιχνίδι στο 59:15 έγινε 28-28 έπειτα από επίθεση της ομάδας μας, στην επόμενη επίθεση η ομάδα του Καματερού έβαλε γκολ 29-28 και στα τελευταία 10 δευτερόλεπτα δεν καταφέραμε  να ισοφαρίσουμε. Παρά την ήττα οι αθλητές μας έκαναν μια καλή εμφάνιση βάζοντας στην άκρη τα πολλά προβλήματα τραυματισμών.

ΚΑΜΑΤΕΡΟ- ΓΣΚΟΡΩΠΙΟΥ 29-28

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ :5-5,11-12,17-14,21-19,23-23,29-28