Σάββατο 22 Δεκεμβρίου 2012

ΚΟΡΩΠΙ -ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΠΑΤΡΑΣ 25-24

Με νίκη έκλεισε την φετινή χρονιά ο Γ.Σ. ΚΟΡΩΠΙΟΥ αφού επικράτησε σε ένα πολύ όμορφο παιχνίδι της μαχητικής ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ  με 25-24.
Το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για την ομάδα μας αφού κατάφερε να προηγηθεί με 6-2 στο 5’ παίζοντας όμορφο handball. Η ομάδα της Πάτρας θέλοντας να πλησιάσει στο σκορ άλλαξε άμυνες αλλά δεν κατάφερε να ακολουθήσει τον ρυθμό του παιχνιδιού και έτσι το πρώτο ημίχρονο έληξε με 14-11.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε την καλή της απόδοση  και μπόρεσε να είναι μπροστά στο σκορ με 17-13 στο 40’. Κάπου εκεί η εμπειρία της ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΠΑΤΡΑΣ αλλά και με την πιεστική της άμυνα  κατάφερε να πλησιάσει στο σκορ στο 50’ σε 22-20 .Όμως στο τελευταίο 10 λεπτό του παιχνιδιού η ομάδα μας  έκανε μια διαφορά τριών γκολ 24-21 και  κέρδισε το παιχνίδι με 25-24.